Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi daje nam zupełnie nowe możliwości kreowania ich kształtu – jesteśmy w stanie osiągnąć efekty niemożliwe do uzyskania za pomocą depilacji, kredki czy henny. Jeżeli masz zbyt jasne brwi lub włoski rosną Ci nierównomiernie czy są bardzo rzadkie - teraz możemy „wyrysować” je tak aby miały idealny kształt i kolor dopasowany do Twojej karnacji oraz włosów.


Brwi metodą cienia tzw. henny

Brwi permanentne wykonane metodą cieniowania, w której się specjalizuję będą wyglądały tak, jakby na idealnie wydepilowane brwi nałożona była świeża henna.


Microblaiding

Microblaiding wykonuje się specjalnym piórem. W jego skład wchodzi pen oraz mikro-ostrze, które zbudowane jest z wielu igiełek ułożonych w jednej linii - z wyglądu przypomina mini skalpel.

Jest to bardzo precyzyjna praca, która wymaga perfekcyjnej ręki. Każdy pojedynczy włosek jest przemyślany i wykonany ręcznie. Po wykonaniu makijażu za pomocą pióra, brwi dodatkowo smarowane są pigmentem i pozostawiane na kilka minut, by podkreślić koloryt. Ta metoda znajduje zastosowanie również przy rekonstrukcji brwi po chemioterapii.


Metoda hybrydowa/cieniowania brwi

Jest to połączenie 2 metod metody cienia+ microblaidingu.


Makijaż permanentny brwi metoda cienia 3D

Zabieg polega na mieszaniu 3 kolorów pigmentu, za pomocą maszyny.


Przeciwwskazania do zabiegu microbladingu i makijażu permanentnego brwi:

Zapalenie skóry, skłonności do powstawania zbliznowaceń, choroby autoimmunologiczne w tym choroby tarczycy, czynne nowotwory, przyjmowanie leków ze sterydami, antybiotyków, pieprzyki w okolicy zabiegowej, okres ciąży i laktacji.


Zalecenia przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi:

Zalecam, aby przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi, czy to metodą tradycyjną czy przy pomocy microbladingu, nie poddawać się zbiegom henny i woskowania brwi. Pozwoli nam to uzyskać piękny efekt wizualny po wykonanym zabiegu. Natomiast dzień przed oraz w dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy, alkoholu, herbaty, napojów zawierających kofeinę (napoje energetyczne). Nie zalecam też robienia makijażu permanentnego, gdy stosujemy tuż przed zabiegiem (2-3 dni przed) leki na bazie paracetamolu, silne antybiotyki i leki zawierające hormony.


W trakcie zabiegu makijażu permanentnego brwi:

Zanim zaczniemy wspólnie z klientką ustalamy kształt i kolor brwi. Zawsze staram się doradzić jaki kształt byłby najlepszy do danego typu budowy twarzy. Przed przystąpieniem do zabiegu, odkażam i znieczulam skórę specjalnym preparatem.

Zabieg wykonuję dobierając uprzednio grubość igły do wymiarów kreski, za pomocą, której wprowadzam pigment w głąb naskórka. Podczas zabiegu zdarzają się opuchnięcia i podrażnienia naskórka, to całkowicie normalne zjawisko i nie powinno być powodem do zmartwień.


O czym należy pamiętać po zabiegu makijażu permanentnego brwi?

Każdej mojej klientce zalecam, aby unikała przez około dwa tygodnie kąpieli słonecznych, opalania na solarium i długotrwałych kąpieli (np. na basenie, w jeziorze, w morzu). Sauna też nie jest dobrym pomysłem. Po zabiegu większość Pań ma ochotę zdrapać skórkę pigmentacyjną - każdą osobę staram się uczulić na to, aby tego nie robić, ponieważ przedłuża to proces gojenia i może negatywnie wpłynąć na końcowy efekt wizualny. Do pielęgnacji po zabiegowej zalecam konkretne rodzaje kosmetyków. Nie zalecam stosowania przypadkowych kremów, ponieważ mogą wywołać niepożądane efekty po zabiegowe takie jak np. opuchlizna, zaczerwienienie, rozmycie pigmentu.

Trzeba wiedzieć, że bezpośrednio po makijażu permanentnym kolor brwi staje się bardzo wyraźny. Codziennie należy smarować skórę maścią Alantan. W trakcie pierwszego tygodnia po zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania skóry i kolorystyka wykonanego makijażu staje się nierównomierna. Jest to sytuacja normalna i nie należy się tym przejmować, ponieważ po zakończonym złuszczaniu wszystko się wyrówna. W kolejnym tygodniu kolor robi się jaśniejszy o około 40- 50 procent. W związku z tym, że skóra wchłania pigment, miesiąc po zabiegu należy wykonać płatną korektę makijażu.

Strona główna HB Clinic Centrum Fizjoterapii i Medycyny Estetycznej

Copyright © 2016