Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu to naprawdę niesamowita wygoda i spektakularne efekty. Codzienne wykonywanie precyzyjnego makijażu jest ciężkie oraz czasochłonne. Ogromne plusy płynące z danego zabiegu kosmetycznego są niezliczone: czy uprawiamy sport, odpoczywamy na plaży, jesteśmy na basenie - Nasze oczy już zawsze mogą wyglądać zjawiskowo!

Za pomocą delikatnych kresek możemy zagęścić linię rzęs - dzięki czemu same rzęsy staja się bardziej wyraźne, a koloryt tęczówki oka zostaje podkreślony. Możemy też wykonać dekoracyjny eyeliner tzn. tworzymy grubszą kreskę wychodzącą tuż nad linię rzęs, przedłużoną delikatnie w zewnętrznym kąciku oka. Dzięki temu możemy modelować kształt oka, a spojrzenie osiąga jeszcze większą głębię, niż przy samym zagęszczeniu linii rzęs.

Makijaż permanentny to niesamowita wygoda i spektakularne efekty. Perfekcyjnie wykonane kreski nie mogą być przesadzone. Ich kształt i intensywność musi być indywidualnie dobrana do naturalnej oprawy oka.


Przeciwwskazania do makijażu permanentnego oczu:

Choroby krwi, hemofilia, przyjmowanie sterydów, choroby tarczycy, zapalenie spojówek, stany zapalne skóry, cukrzyca, nowotwory w trakcie leczenia, łuszczyca skóry, skłonności do bliznowacenia, ciąża, okres laktacji, problemy z siatkówką oka, jęczmień, choroby autoimmunologiczne.


Przed wykonaniem makijażu permanentnego oka zalecam:

W dzień przed zabiegiem, oraz w dniu zabiegu nie należy pić alkoholu, mocnej kawy, oraz zażywać paracetamolu i leków zmniejszających krzepliwość krwi. Może to skutkować silniejszym krwawieniem podczas zabiegu makijażu permanentnego oka.


Podczas zabiegu makijażu permanentnego oczu:

Na początku zabiegu pragnę poznać oczekiwania klientki i doradzam najlepsze rozwiązania, następnie wspólnie dobieramy odpowiednie kreski do kształtu oka. Przed zabiegiem dezynfekuję oraz znieczulam skórę.

Zabieg wykonuję za pomocą igły dostosowanej rozmiarem do kresek. Następnie wprowadzam pigment w głąb naskórka. Podczas zabiegu może dojść do opuchnięcia i zaczerwienienia, jest to całkowicie naturalne i nie należy się tym przejmować.


Po zabiegu makijażu permanentnego oczu:

Zalecam przez dwa tygodnie od zabiegu unikać ekspozycji na światło słoneczne, chodzenia na solarium, dłuższego kontaktu z wodą (pływanie na basenie, kąpieliskach otwartych) oraz zabiegów we wszystkich rodzajach saun. Uczulam, aby nie zdrapywać skórki pigmentacyjnej oraz nie stosować do pielęgnacji innych maści, kremów niż ustalonych po wykonanym zabiegu makijażu oka.

Bezpośrednio po zabiegu kolor kresek staje się bardzo intensywny, w czasie pierwszego tygodnia od zabiegu następuje proces gojenia. Skórę należy codziennie smarować Alantanem w maści. Po pierwszym tygodniu skóra zaczyna się złuszczać i miejscami kolor skóry może być nierównomierny. Po około dwóch tygodniach kolor jaśnieje o 40-50 %. Skóra uczy się przyjmować pigment, dlatego też miesiąc po zabiegu należy wykonać (płatną) korektę w celu uzupełnienia barwnika.

Strona główna HB Clinic Centrum Fizjoterapii i Medycyny Estetycznej

Copyright © 2016