Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust wyróżnia się pięknym kolorem oraz idealnym kształtem warg, który już teraz możesz mieć na stałe bez konieczności poprawiania go po każdym posiłku.

Jeżeli twoje usta są zbyt blade, pozbawione konturu bądź wydają Ci się za małe, za pomocą odpowiednio dobranego makijażu permanentnego możemy skorygować dane mankamenty.

Możemy również nasycić Twoje usta pięknym kolorem, który nie będzie pozostawiał niechcianych śladów jak szminka na kieliszku, kołnierzyku czy policzku.


Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego ust?

Jeśli cierpisz na wirusa opryszczki to powinnaś przyjmować co najmniej na trzy dni przed planowanym zabiegiem lek o nazwie Heviran w dawce 400 mg lub więcej trzy razy na dobę. W związku z tym, że preparat jest dostępny tylko na receptę należy skonsultować się z lekarzem w kwestii stosowania preparatu. Aby przygotować usta do zabiegu można w przeddzień zabiegu wieczorem wykonać peeling ust i posmarować je na noc kremem lub miodem.


Zapoznaj się z przeciwwskazaniami do zabiegu makijażu permanentnego ust

Aktywna opryszczka, stan zapalny skóry, skłonność do blizn, pieprzyki na ustach, choroby autoimmunologiczne, schorzenia tarczycy, choroby krwi, cukrzyca, czynne choroby nowotworowe, łuszczyca, ciąża i okres laktacji, przyjmowanie: antybiotyków, leków rozrzedzających krew, sterydów.


Jak wygląda zabieg?

Zanim zaczniemy wykonywanie makijażu ustalę z Tobą jakiego koloru i kształtu chciałabyś mieć usta. Następnie rozważymy czy do Twojego typu budowy twarzy będzie to pasowało i ewentualnie przedyskutujemy czy Twoje oczekiwania co do wyglądu przełożą się rzeczywiście na efekt z jakiego będziesz zadowolona. Zawsze służę radą w doborze odpowiedniego kształtu i koloru i jeśli widzę, że usta jakich oczekujesz mogłyby do Ciebie nie pasować to zrobię wszystko, aby namówić Cię na usta z których będziesz zadowolona.

Jeśli już wszystko ustalone przechodzimy do zabiegu. Najpierw znieczulam i dezynfekuję okolicę zabiegową, a następnie dobieram odpowiednią igłę i wprowadzam pigment do ust. Podczas zabiegu może pojawić się opuchlizna i podrażnienia ust – jest to naturalna kolej rzeczy.


Twoje usta po zabiegu co warto wiedzieć?

Po zabiegu Twoje usta nabiorą intensywnego koloru, który do kilku godzin po pigmentacji może się jeszcze przyciemnić. Czasami pojawia się lekki obrzęk – jest to całkowicie normalna sytuacja i nie powinnaś się tym przejmować. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu chronić usta po makijażu permanentnym, dlatego chciałabym, abyś przez dwa tygodnie unikała wizyt w solarium, opalania się, wizyt w saunie oraz długich kąpieli w basenie i kąpieliskach naturalnych. Możesz mieć ochotę podrapać skórę ust – proszę Cię, abyś tego nie robiła, ponieważ może przedłużyć to czas gojenia i negatywnie wpłynąć na wygląd końcowy ust. Po zabiegu wspólnie ustalimy, jakie kosmetyki możesz bez obaw stosować do pielęgnacji pozabiegowej ust. W pierwszym tygodniu po zabiegu, skóra na ustach zacznie się złuszczać, może to powodować, że usta będą wyglądały na nierównomiernie ubarwione – nie przejmuj się tym, zaczekaj aż złuszczą się całe usta, wtedy kolor się wyrówna. Gdy miną dwa tygodnia kolor ust zrobi się jaśniejszy o około 40-50%. Gdy minie miesiąc zapraszam Cię na korektę pigmentu, ponieważ skóra go wchłania i musimy uzupełnić niektóre miejsca. Korekta jest dodatkowo płatna.

Strona główna HB Clinic Centrum Fizjoterapii i Medycyny Estetycznej

Copyright © 2016